Cabral.ro pagina 425

Pentru ca ne pasa.

ESTI PIETON ? Vino cu o sticla de apa plata ESTI CU MASINA ? Vino cu un bax de plata. UNDE ? In piata din fata Casei Poporului- Palatul Parlamentului . CAND ? Duminica 03 August orele 10:00-13:00 DE CE ? PENTRU MARAMURES BUCOVINA SI MOLDOVA. VII , DEPUI APA SI PLECI. ANONIMI, UMANITARI CUM… citește tot Pentru ca ne pasa.

Ce-ai facut pentru tine azi?

– Bah, hai la wake! – N-am cum Misule, acum am terminat in Buftea si intr-o ora jumate trebuie sa fiu in Pache la sedinta. Dup-aia am un shoting, ma duc sa mananc si ma intorc in Pache la direct. – Da’ mai lasa-le frate, relax si tu putin! Wakeboard nu suna bine?? – Lasa… citește tot Ce-ai facut pentru tine azi?

De buna dimineata… the look.

Hai, zambeste, e o noua zi, mai avem putin si vine uikendul! Stiu ca n-ai chef, la cat de greu a trecut noaptea trecuta nici eu n-am chef, dar poate asa, cu una buna de „buna dimineata!” se misca mai bine. O sa vezi ca au si negrii momentele lor in care sunt simpatici… :p

Egoismul.

Si nu oricare, cel in dragoste te-atinge cel mai tare. Caci ti-e cam dificil a intelege cum se face ca cel pe care l-ai urcat pe-un piedestal, l-ai mangaiat de dimineata si sarutat de noapte-buna, nu da macar un morcov ras pe tine. Stii, am zis-o mai demult, cred sincer ca in aproape fiecare relatie… citește tot Egoismul.

Un om… transparent.

Si nu numai c-am facut-o, dar iti si spun. Si ca nu cumva sa uiti c-am facut-o am dat o fuga pana la Hornbach de-am luat un sprei frate (mda, spray) si ti-am scris-o mare pe peretele blocului! Si uite, totusi sunt baiat, am scris in engleza ca sa nu rada babele din bloc de… citește tot Un om… transparent.

In *ur.

Acolo-i doare. Va zic pe scurt: pe Vacaresti santier pornit acum prea multe luni. Au muncit accelerat pana li s-a cam dus avantul, acum pun linii de troleu (da, se prelungeste linia de troleu de la Big Berceni pana la rondul de jos de la Vacaresti – la Lukoil) intr-un ritm de un surub pe… citește tot In *ur.

Outdoor advertising.

Sincer sa fiu, cu toata pleasca aia acolo mi se pare mai sincera si mai la obiect decat multe din reclamele din outdoor advertising-ul (asta ca sa nu zic publicitatea stradala) din Romania. Apropos, s-a umplut orasul de led-tv-uri…

Cei mai… bloggeri.

Am vrut mai demult sa scriu despre asta dar am tot uitat… Din cate mi-am dat seama a fost ceva munca, intrati la ei si cititi modalitatea de departajare, cert este ca topul arata ca in screenshot. Ce as fi modificat eu? Nu as fi spus „cei mai influenti bloggeri” ci „cei mai recomandati bloggeri„.… citește tot Cei mai… bloggeri.

Re-evaluate.

Ce e aia skratch? Niste unii care chinuie pick-up-ul bunicului sch-sch-skartzaind de mama focului pe nervii nostrii, nu? Parca asa e vazut… Ia-ti o pauza, lasa mailurile alea putin, ia doua coli A4 si acopera-ti nebunia de pe birou si asculta ce fac niste unii cu sculele bunicului (nu, nu aia vroiam sa spun). Unde… citește tot Re-evaluate.

Cam nu bine…

  Am auzit ca Trupa 13 se cam dizolva. Daca e asa e pe stilul trist. In caz ca nu-i stiti, sunt omuletii aia care faceau show misto la Muzic Club, una dintre primele trupe de cover-uri profi. Eu i-am prins in niste cantari de nota 10, atat in prima formula cat si in asta… citește tot Cam nu bine…

Presupuneri.

Daca are acnee nu si-o trage. Daca are ditamai nasu’ o are mare. Daca apare la tv sta la tribuna vip. E, daca vrei sa crezi ca problemele de ten tin de abstinenta si ca marimea nasului e direct proportionala cu marimea tractorasului, e treaba ta. La fel ca si cu alte SF-uri populare. La… citește tot Presupuneri.