
Dap, asa arata ruta noastra express pe care putem evita centrul orasului si aglomeratia… pfff! O constipatie severa cu aspecte statuare, nimic nu se mica, in cel mai bun caz se taraie… Parca ziceau diriguitorii ca se fac doua inele pentru Bucuresti, pe doua benzi fiecare, la nu stiu cati km unul de celalalt… da’… citește tot Centura Bucuresti = constipatie rutiera.
Ziceam mai demult de fericire… uneori e atat de simplu de atins incat te si miri de fixatia cu care incerci sa prinzi banelu de mana (nope, nu Nicolita) si sa-l convingi sa mai cheme si frati de-ai lui la o petrecere la tine in cont… Io-s pe stilul „prin curtea scolii cu pitinguina”… voi… citește tot Ce faci week-end-ul asta?

Au bagat la McDo interfoane… se pare ca ne bulucim in asa hal la drive ca nu mai prididesc oamenii… Am vrut emancipare… :p
… sa stie ca sunt romani. Vorbesc de aia care la tot pasul spun „ce vrei frate, Romania…„, sau „asta meritam, sa rada toata lumea de noi!„. Aia care se uita cu scarba la orice e romanesc, la orice oras din Romania, la Istoria Romanilor, la tricolor, la imn, la orice… Stiu ca in ochii… citește tot Stiu ca pentru unii e jenant…
Ok, ai Q8… cu ce completezi imaginea ta? Ca, vorba aia, nu merge asa orisicum… Adicatelea, daca e sa se vede valoarea, trebuie ca sa arate toate acaretele pe stilul opulent, nu se poate care sa este la valoare mai mica… Si ce sa vezi? Carcasa de iPhone imbracata nene strong in pojghita de haurel,… citește tot Sa se vede valoarea…
Asa incepe periplul… ii dai, ca iti inchipui ca daca si tu aveai nevoie si el/ea ar fi facut la fel. In cele mai multe dintre cazuri te trezesti ca astepti si tu un telefon, un es-me-se, niste batai in calorifer macar, dar… nimic! Pana la urma pui mana pe telefon, o dai cu „Salut,… citește tot Increderea. Da si mie pentru o saptamana…
* sunt cativa. Dar ce cozi stufoase poarta mandri, apasati totusi de responsabilitatea de a ridica nivelul de cultura, de obida de a face parte dintre cei literati. Nu-i cautati printre comentatorii acestui blog, ii gasiti pe .ro, solitari in elitismul lor. Pfff! Posturi de calitate. Texte alese. Subiecte de cultura. Sustinerea manifestarilor de arta.… citește tot Elita blogosferei*.
Am observat un pattern, de fiece data cand mai apare un top se lasa cu scandal. Nu conteaza ce top e, ca departajeaza bloggerimea in functie de trafic sau comentarii sau in functie de marimea unghiilor de la picioare… se lasa cu un scandal monstru. Pe de o parte cei care au chestiile mai mari… citește tot Blogocearta – mediu concurential?
De www.cuil.com e vorba, merge vestea ca ar fi niste baieti care au plecat de la Gogu (mda, google) si sunt pusi pe treaba. Ca au sau ca n-au sanse… discutabil (poate). Ca incearca… sunt sanse sa fie ajutati de reactiile starnite de incercarile de acaparare a monopolului de catre Google (si asta ar putea… citește tot Google baby
Cam asa e traficul nostru… si in mijlocul lui nu mai e numai Politia de Circulatie ci si Politia Comunitara. I-am mai vazut de acum ceva timp si vroiam sa scriu, azi am facut si poza. Atunci nenea de la Comunitara facuse intersectia praf, daca scriam in momentul ala eram mai acid. Dar azi… supriza!… citește tot Shaken, not stirred.
Nu ca n-as avea deloc dar tatal subsemnatului i-a spus acestuia ca in momentul in care un om nu are ceva chiar interesant de spus… ar fi mai bine sa taca. Daca ai ceva timp, iti recomand sa te uiti in blogroll, am vazut cateva posturi interesante astazi. Eu ma distrez la cozi (taxe si… citește tot Cand n-ai ce spune… taci.
Iac-asa, iar luam kilometrii in brate cu drag si spor. In seara asta am ajuns la Piatra Neamt, „Tari ca piatra” se numeste evenimentul, gala de box profesionist. Incepem week-end-ul cu munca… voi?
Acest web site folosește cookie-uri pentru a furniza serviciile și pentru a analiza traficul, detalii.